Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, şiddetli lisans eğitimini Itibar Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş alanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite kurumlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar eğitim bilimi kesimünde karı olarak biraşırı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden esaslayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası faal çkızılışmalar yürüten KALKO, biraşırı ayak topu, basketbol abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde taraf aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yerı gün Türkiye’nin en majör özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda taraf almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi alanında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı biraşırı cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biraşırı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile omuz omuza öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Terbiye Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir