Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza sabah akşam giriş yapan ve uyma fail biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma fail yakınlarımızdan kontrolör esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriya kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arz yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriya Instagram bağlantısı istediği sinein şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çbaşlamak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, uymaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişdobra farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Elbette Geri Cebinır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat sinein ne efsus ki çok bir küme erkân bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok bir küme koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek esasta özge kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Yol: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve hemen ardından “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yol: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram durum şifreniz değalışveriştiğinde veya kullanıcı adınız değalışveriştiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değalışveriştirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene allık” evet da kâh “değalışverişikliği aptal allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız yalnız ekseriya saldırganlar e-posta adresini değalışveriştirdiği sinein sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “emniyet kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir