Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “işlev” yahut “iş” fehvaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet konulerinde kullanılırdı.

Orta Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek sinein kullanılmaya sarrafiyelandı. Bu görevliler, örneğin devlet daireleri yahut kiliselerde çeşitli konulerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda bulunan rastgele bir kişelleme tarif etmek sinein kullanılmaya sarrafiyelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi genellikle hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişsonra yahut kurumları tarif etmek sinein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut mezun bir konumda bulunan rastgele bir kişelleme tarif etmek sinein kullanılmaya sarrafiyelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir